A pofátlanság csimborasszója: ellene tüntetnek, ő meg éppen fagyizik (FOTÓ)

Egy cseppet sem zavartatja magát a politikus.

A tiszás politikusoknál nem is nagyon merül fel maga a hazaárulás, mivel semmi sem utal arra, hogy Magyarország lenne a hazájuk – mutatott rá Szánthó Miklós.
Szánthó Miklós szerint meg is lepődhetnénk azon, hogy a tiszás képviselőnő Brüsszelből azon örömködik, hogy Magyarországnak kevesebb uniós forrás jut, mert majd ez valahogy hatalomba segíti őket. Szánthó Miklós szerint ugyanis ebben semmi meglepő nincs hiszen „az egész magyar történelem végül is a mintaadók és a mintakövetők harcáról szól”.
Mindig voltak olyanok, akik külföldi érdekeket kiszolgálva és külföldi segítséggel akartak hatalomba kerülni vagy hatalomban maradni. Ez jellemzi a magyar sztorit, ez a kuruc-labanc szembenállás. Mindig voltak olyanok, mindig ott voltak azok, akik rohangáltak az isztambuli portához, a bécsi udvarba vagy a moszkvai pártszékházhoz. Ezt csinálták a XX. században Kun Béláék, ezt csinálták Szálasiék, ezt csinálták Rákosiék. Ezt a „hagyományt” folytatta utána, 1990-t követően a magyarországi baloldal – fejtette ki a főigazgató.
Ismertette, hogy a mostani küzdelmet úgy szokták leírni, hogy az a globalisták és a szuverenisták harca, amelyben a globalisták központja ezúttal nem Isztambulban, Moszkvában vagy Bécsben, hanem Brüsszelben van.
Meg persze ott vannak Magyar Péterék, meg Kollár Kingáék, meg a tiszás politikusok, akiknél nem is nagyon merül fel maga a hazaárulás, mivel semmi sem utal arra, hogy Magyarország lenne a hazájuk.
Hozzátette: „az ellenzéknek valóban van ideológiája, de morálja az már annál kevésbé”.
Emlékeztetőül: Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője a költségvetési ellenőrző bizottság ülésén hatékonynak nevezte a hazánknak járó uniós források visszatartását. Kollár úgy fogalmazott, hogy „magyarként azt kell mondanom, hogy [a jogállamisági eljárás] nagyon hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel, és ebből egymilliárd már el is veszett a magyarok számára. És ennek nagyon súlyos hatása volt a magyar államra, mivel nem tud befektetni a közszolgáltatásokba. Természetesen nem tudja támogatni a magyar gazdaságot, és nem tud extra szociális szolgáltatásokat nyújtani az embereknek. Úgy értem, csak hogy pár példát hozzak, az RRF programból 50 kórházban lehetett volna felújítást végezni, amiből nem lett semmi.” Kollár összegzésként megismételte:
nyugodtan mondhatjuk, hogy a kondicionalitási eljárás nagyon hatékony, nagyon hatékonyan befolyásolja a magyarok mindennapi életét”.
A Tisza Párt uniós képviselője később úgy értékelte a helyzetet, hogy „ennek van pozitív oldala: a magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket. És emiatt én… én… én nagyon pozitív vagyok a ’26-os választásokkal kapcsolatban”.
A Szánthó Miklós által feltöltött videót ide kattintva tudja megtekinteni.
Ezt is ajánljuk a témában
Egy cseppet sem zavartatja magát a politikus.
Nyitókép: EP/Philippe Stirnweiss